16. Dunavski polumaraton - Apatin, 23.10.2011.

U nedelju 23.10.2011. godine održan je 16 po redu Dunavski polumaraton, koji je ove godine okupio preko 200 učesnika iz  Makedonije, Bosne I Hercegovine, Hrvatske I Srbije.

Ova trka je, u isto vreme, bila  Prvenstvo Srbije u polumaratonu, Otvoreno prvenstvo Vojvodine za veterane, kao i 2. Regionalno vojno prvenstvo, na kojem su učestvovali  vojni takmičari iz zemalja iz okruženja. U generalnom plasmanu prvo mesto, , pripalo je Milošu Milovanoviću, iz Pančeva, sa vremenom  1:12:10 U konkurenciji dama  prvo mesto   bilo je rezervisano za Čegar Lukić Marijanu iz Apatina sa vremenom 1:24:32.
Ekipa ARK Somaraton, popularni Somborski ''puževi'', je posle trke na Novosadskom maratonu, i na polumaratonu u Apatinu bila najmasovnija sa 15 maratonaca koji su završili trku. Tako da sada zasigurno Somborci predstavljaju jednu od najbrojnijih, ako ne i najbrojniju trkačku ekspediciju u Srbiji!!!

Takođe ARK Somaraton je osvojio i najviše medalja po kategorijama na ovoj trci kako pojedinačno tako i ekipno. Major Josip je u kategoriji M30 osvojio prvo mesto, dok je Damir Marković, koji je svoj najbolji rezultat na polumaratonskim stazama popravio za čak više od 5 minuta, osvojio treće mesto u istoj kategoriji. Zeković Jakša je u kategoriji M45 osvojio treće mesto dok je veteran Arpad Šarkezi istrčao drugo vreme u kategoriji M60.

Svoj prvi polumaraton posle ''istorijskog'' Somborskog polumaratona na kojem je zadivio trkače i javnost, imao je Lazar Rišar koji je u konkurenciji juniora osvojio 2 mesto!

Važna vest je da se posle duže pauze na maratonske podvige, vratio i legenda dugopugaških disciplina Milenko Popić koji je u kategoriji M65 osvojio 1 mesto.

Ono što ARK Somaraton posebno ističe jesu uspesi dama koje se u sve većem broju priključuju trkačkim izazovima! Marijana Vuković je osvojila 3 mesto u kategoriji Ž25 dok je Biljana Štrbac istrčala 2 mesto u kategoriji Ž35.

Ženska ekipa ''Somaratona'' Marijana Vuković, Biljana Štrbac i Tijana Odobašić osvojila je prvo ekipno mesto u konkurenciji žena!