6.Kikelet polumaraton u Baji, 09.04.2016.

Trkački vikend je započeo u subotu 09.04.2016. godine šestim po redu polumaratonom u Baji, Republika Mađarska. Polumaratonsku trku je istrčalo 550 trkača što je novi rekord ove trke. Ovogodišnju trku je obeležilo oblačni i nešto hladnije vreme što je pogodovalo trkačima i postizanju dobrih rezultata.

Među brojnim trkačima 21 kilometar su istrčali i članovi Atletsko rekreativnog kluba ’’Somaraton’’ iz Sombora. Najbrži među somborcima bio je Lazar Rišar, koji je polumaratonsku dužinu istrčao u vremenu 1 sat i 34 minuta. Arpad Šarkezi koji je sa svojih 68. godina uspešno istračao polumaraton dobio je posebnu nagradu za najstarijeg učesnika koji je istrčao 21 kilometar.  Polumaraton su još istrčali i Đorđe Vučković, Mladen Ardalić, Stojan Miljević i Boško Jerković.

Pored polumaratonske trke, održana je i trka na 10 kilometara na kojoj je učešće uzelo 134 trkača. Na pobedničko postolje se popeo i član ’’Somaratona’’ Damir Marković koji je zauzeo treće mesto sa vremenom 40 minuta i 41 sekunda. Ovu distancu su uspešno istračli i Aleksandar Marković i Ilija Zvekanov koji su zauzeli osmo odnosno deveto mesto.