2. ODŽAČKI POLUMARATON, 25.09.2019.   >>> rezultati

U subotu 24. septembra u Novom Sadu održano je 26. Balkansko veteransko prvenstvo u atletici (26th Balkan Veterans Athletics Championships - BAMACS). Jedna od najatraktivnijih disciplina na prvenstvu bila je polumaratonska trka na 21 kilometar. Učesnik ove trke bio je i član Ark "Somaraton" Sombor, Đuka Čeljuska koji je sa odličnim istrčanim vremenom 1:23:50 postao PRVAK BALKANA u polumaratonu za veterane u kategoriji M50. Drugi učesnik ARK Somaraton  na ovom prvenstvu bio je i Petar Šuša koji je polumaratonsku deonicu istrčao sa rezultatom od 1:29:04.

Trkački vikend nastavljen je u nedelju 25. septembra u Odžacima. Osim glavne trke na 21 km. trčalo se trka zadovoljstva na 5 km. i kraće staze za školsku decu. Pobednik Odžačkog poumaratona je Stolić Saša najbolji polumaratonac u Srbiji, a kod žena pobedu odnela Trklja Nora iz Beograda.
Jedan od brojnijih klubova na ovom takmičenju bio je Atletsko rekreativni klub ’’Somaraton’’ iz Sombora koji je imao 11 finišera na distanci od 21 kilometara. Najbrži somborci bili su Miloš Kesić i Lazar Rišar koji su zauzeli 8 odnosno 9 mesto u konkurenciji 189 trkača koliko je završilo ovu trku.
Polumaraton su istrčali i Boris Majstorović, Ilija Zvekanov, Miloš Stambolija, Arpad Šarkezi, Boško Jerković, Milan Kovačić, Aleksandar Krneta, Tijana Odobašić i Dejana Butorac.

Članica našeg kluba Zorica Kulić učestvovala je u Nemačkoj na Baden polumaratonu u Karlsruheu i postigla zapažen rezultat sa istrčanim ličnim rekordom od 1:43:25.