21. Asics Dunavski polumaraton, 23.10.2016.

U nedelju 23. oktobra održan je 21. Dunavski polumaraton u Apatinu koji je ujedno bio i državno prvenstvo u polumaratonu. Apatin je još jednom bio vrhunski domaćin i opravdao titulu jedne od najbolje organizovanih trka u Srbiji. Distancu od 21 kilometra istrčalo je 395 trkača, dok je na trci na 5 kilometara učešće uzelo stotinjak takmičara. Pobednik 21. Dunavskog polumaratona i prvak države u polumaratonu je najbolji srpski triatlonac Ognjen Stojanović koji je polumaraton istrčao za 1 sat i 10 minuta. Pobednica u ženskoj konkukrenciji bila je Nevena Jovanović iz AK ’’Crvena Zvezda’’ Beograd.

Članovi Atletsko rekreativnog kluba ’’Somaraton’’ Sombor na ovoj trci su bili najbrojnija ekipa sa do sad najvećim brojem trkača na jednoj trci. Čak 33 somaratonaca je uzelo ulešće na 21. Dunavskom polumaratonu.

Najbrži somaratonac na polumaratonskoj trci bio je Miloš Kesić koji je 21 kilometar istrčao za 1 sat i 21 minut, zauzevši treće mesto u svojoj starosnoj kategoriji. Đuka Čeljuska je nastavio dobre rezultate osvojivši prvo mesto u svojoj starosnoj kategoriji, dok je Arpad Šarkezi zauzeo treće mesto u svojoj kategoriji. Dame su takođe bile uspešne, Tijana Kabić je postavila novi lični rekord u polumaratonu koji sada iznosi 1 sat i 28 minuta i prvo mesto u svojoj kategoriji. Dejana Butorac i Vesna Bjelan osvojile su prvo mesto u svojim kategorijama.

Polumaraton su uspešno istrčali i Lazar Rišar, Ilija Zvekanov, Miloš Stambolija, Milan Kovačić, Tijana Odobašić, Jelena Stanimirović, Nenad Glušac, Stojan Miljević, Aleksandar Krneta, Aleksandar Marković, Atila Sič, Lazar Jeftić, Boris Majstorović, Miloš Kesić, Andries Swart, Boško Jerkovć, Šuša Petar, Fridrih Balint, Slobodan Miladinović i Đorđe Vučković.

Trku na 5 kilometara su uspešno istrčale najmlađe somaratonke – desetogodišnje Lana Marković i Lea Sič, kao i Miroslav Vidojević, Sandra Marković, Svetlana Jojić, Maja Bodrožić i Biljana Vezmar.

Osim članova ARK Somaraton učestvovali su i mnogi članovi drugih klubova iz Sombora,  među kojima Uroš Vukas osvojio je drugo mesto u juniorskoj kategoriji.