9. Memorijalna trka Dren Mandić - 8240 m - 01.08.2017.        >>> Rezultati

Na Paliću je u ponedeljak prvog avgusta održana 9. Memorijalna trka "Dren Mandić" u organizaciji Atletsko rekreativnog kluba "Tron". Na trci koja se održava u čast tragično preminulog planinara i člana ARK Tron Drena Mandića koji je poginuo prilikom pokušaja osvajanja vrha K2 na Himalajima 2008. godine.Učestvovala su 102 takmičara koja su i uspešno završila trku.

Start i cilj  trke  bio je kod Velike terase na Paliću. Takmičari su trčali tri potpuno ista kruga približne dužine 2750 metara šetalištem pored jezera Palić.

U konkurenciji muškaraca prvo mesto sa dosada najboljim rezultatom ove memorijalne trke osvojio je Mikloš Bruner iz Kule a u konkurenciji žena najuspešnija je bila Jamanta Šafranj iz ARK "Tron" Palić.

Svoje predstavnike na ovoj memorijalnoj trci imali su i članovi kluba ARK Somaraton. Najbolji plasman ostvario je Lazar Rišar a trčali su još Miloš Stambolija, Tijana Odobašić i Arpad Šarkezi. U organizaciji ove memorijalne trke učestvovala je članica našeg kluba Gorana Koporan.