Somaratonci  uspešni na trkama u Vrbasu i u Zemunu,04.09.2022.

Drugo izdanje Vrbaške trke koje je održano u nedelju 04. septembra okupilo je dvestotinjak trkča koji su se takmičili u trkama na pet i deset kilometara kao i na distanci od jednog kilometra za kategoriju vojske i policije. Vrbas je još jednom bio dobar domaćin trkačima i oganizator ove trke koja ima sve preduslove da postane tradicionalna.

Somaratonci su nastupili u glavnim trkama, a najuspešniji je bio Džejms Ins koji je istrčao još jednu odličnu trku ovog puta zauzevši treće mesto u generalnom plasmanu na trci na 10 kilometara. Sjajan nastup imao je i Branislav Katić koji je zauzeo 11. mesto u generalnom plasmanu odnosno prvo mesto u svojoj starosnoj kategoriji. Prva mesta u svojim starosnim kategorijama istrčali su i Mirjana Došen, Vesna Bjelan, Danica Grujić Firanj dok je Đorđe Rackov završio na trećem mestu u svojoj kategoriji, dok su Mina Bošnjak i Ljerka Vukmirović istrčale trku na pet kilometara.

Istog dana, ali u Zemunu održan je prvi Zemunski polumaraton na kojem je učestvovala članica Somaratona Suzana Filipović koja je istrčala polumaratonsku distancu na 21 kilometar osvojivši prvo mesto u svojoj starosnoj kategoriji.