2. Kikelet polumaraton - Baja, 24.03.2012.             Generalni plasman       Po kategorijama

U subotu 24.03.2012. godine u Baji, Republika Mađarska održan je drugi po redu Kikelat Baja polumaraton. Na ovom prestižnom takmičenju koje je okupilo najbolje dugoprugaše iz Mađarske nastupilo je i 20 takmičara iz Srbije, među kojima je bilo i četiri maratonca iz Sombora koji su trčali u gradu pobratimu.

Najbrži na stazi od 21.095 metara, među 215 polumaratonaca koji su završili trku,  bio je Beda Sabolč iz Budimpešte a najbrža kod devojaka je bila Kell Roza iz Budimpešte.

Od somboraca najbolji  rezultat, na veoma zahtevnoj stazi i u izuzetno jakoj konkurenciji, imao je Jakša Zeković koji je trku završio na odličnom 26  mestu sa vremenom 1:25:50 , dok je Damir Marković bio 33 i polumaratonsku stazu savladao za 1:29:03. Ivan Janković je bio 53 sa vremenom 1:39:16, dok je Arpad Šarkezi sa svojim vremenom od 1:47:57 bio 93, ali je zato u svojoj kategoriji osvojio treće mesto, što je svakako uspeh imajući u vidu  učesnike ove trke.