31. Atletska trka  -  Horgoš - Kanjiža - 13.5 km.  - 11.08.2012.

U subotu 11.08.2012. održan je 31. međunarodni atletski maraton, koji je održan na relaciji Horgoš – Kanjiža,  na deonici dugoj 13,5 km, na kojoj je somborska maratonska ekspedicija ostvarila odlične rezultate. Učešće 12 članova Atletsko rekrativnog kluba ’’Somaraton’’ na ovoj trci koja spada među najstarije u našoj zemlji bilo je i više nego zapaženo.

Za najprijatna iznenađenja pobrinuli su se Josip Major, koji je sa vremenom 46 min i 59 sec u generalnom plasmanu bio 9 od 209 takmičara koji su završili trku, dok je u muškoj kategoriji od 26 do 40 godina bio prvi, a Miloš Kesić je u istoj kategoriji, osvojio treće mesto. Članica kluba Margareta Milaković osvojila je odlično treće mesto u svojoj kategoriji žene od 24 do 40 godina.

Ostali članovi ARK „Somaraton“ koji su takođe imali zapažene rezultate su Damir Marković , Lazar Rišar, Željko Ivković, Ilija Zvekanov, najčuveniji tandem otac i sin Boško i Vlada Jerković, Tijana Odobašić, Arpad Šarkezi i Stojan Miljević.

U apsolutnom plasmanu pobednik je bio Saša Stolić iz Lazarevca, dok je kod dama trijumfovala Marijana Čegar Lukić iz Apatina.

Trku je istrčalo  209 trkača iz Srbije i Mađarske koji su pokazali da i u našoj zemlji trčanje na ’’duge pruge’’ privlači sve veći broj takmičara.  - 13.5 km.  - 11.08.2012.