4. Noćni maraton N.Sad, 29.06.2013.

29.06.2013. god. u organizaciji ARK “Fruška Gora” iz Novog Sada održan je četvrti po redu Noćni maraton. U maratonskoj trci, na 42 km, učestvovala su 62 maratonca, na polumaratonu rekordnih 554 trkača, a na trci na 4 km - 101 atletičar.

Pobednik maratona bio je Nenad Živković iz Kruševca sa vremenom 3:01:45.

Prvo i drugoplasirani na 4. noćnom polumaratonu su braća Miloš i Marko Milovanović iz Pančeva.

Članovi ARK “Somaraton” su imali trkače na sve tri trke i ponovo su bili među najmasovnijim klubovima na ovoj velikoj manifestaciji.

Maratonsku trku su istrčali Mirko Erdelji za 3:33:36 i Ivan Janković - 3:40:04.

Najviše predstavnika “Somaraton”, njih 16, bilo je na polumaratonskoj deonici od 21,1 kilometar.

Najbrži od Somboraca bio je Josip Major koji je sa vremenom 1:16:46 osvojio  treće mesto od 508 trkača koji su završili trku, odmah za njim je bio Miloš Kesić na 8. mestu. Polumaratonsku deonicu su pretrčale i devojke Jelena Janjatović, Tijana Odobašić i Simana Matković.

Na trci mini maraton na 4 kilometra, jedini takmičar iz Sombora bio je Predrag Mandić.

Ova trka je jedinstvena u regionu upravo jer  se održava noću, a trčanje predstavlja poseban doživljaj, budući da je staza odmah uz Dunav.