37. Kanjiža Running - 11.avgusta 2018.

U subotu 11. avgusta održano je 37. izdanje trke u Kanjiži koja se može pohvaliti dugom i uspešnom tradicijom organizovanja ove manifestacije. Ove godine okupilo se tri stotine trkača koji su trčali na trasama od 10 i 21 kilometra po izuzetno toplom vremenu i temeraturama iznad 30 stepeni celzijusa.

Atletsko rekrativni klub ’’Somaraton’’ iz Sombora bio je najbrojniji klub na trci sa trideset trkača koji su uspešno završili jednu od dve trke.

Takođe tim Somaratona je proglašen za apsolutnog pobednika 37. trkačkog i plivačkog festivala u Kanjiži sabirajući najbolja vremena trkača sa obe trke.

Najbrži somaratonac na polumaratonskoj trci na 21 kilometar bio je Damir Marković koji je zauzeo deveto mesto u generalnom plasmanu i prvo mesto u svojoj starosnoj kategoriji, dok je Tijana Kabić istrčala vicešampionsku poziciju u ženskoj kategoriji i prvo mesto u svojoj starosnoj kategoriji. Na pobednička postolja u starosnim kategorijama na polumaratonu su se popeli i Miloš Stambolija i Arpad Šarkezi, dok su 21 kilometar istrčali i Lazar Rišar, Boško Jerković, Tijana Odobašić, Bojana Marić i Đorđe Sladaković.

Na trci na 10 kilometara najbrži somaratonac bio je Đuka Čeljuska koji je istrčao četvrto mesto kojem je za svega par metara izmaklo postolje u apsolutnom plasmanu, ali zato nije u starosnoj kategoriji gde je bio ubedljivo prvi, a četvrto mesto u ženskoj kategoriji pripalo je i Vesni Bogišić Vicko kao i postolje u starosnoj kategoriji. U svojim starosnim kategorijama pehare su osvojili i Đorđe Munjas, Robert Lalić, Milan Kovačić, Mirjana Došen i Danici Grujić Firanj. Trku na 10 kilometara su istrčali i Balint Fridrih, Ilija Zvekanov, Ljubiša Gudelj, Miroslav Liščević, Aleksandar Marković, Daniel Šokac, Tamara Rnjak i Đorđe Rackov.