39. Kanjiza Running & Swimming Festival - 14.08.2021.

Rezultati : POLUMARATON  - TRKA NA 10 km.

U subotu 14. avgusta održano je 39. izdanje plivačkog i trkačkog sportskog festivala u Kanjiži koji svojom dugom tradicijom privlači brojne učesnike. Veoma toplo vreme nije bilo naklonjeno takmičarima koji su dali svoj maksimum uprkos teškoćama sa toplotom.

Prvi nastup od članova Atletsko rekreativnog kluba ‘’Somaraton’’ Sombor imao je Milan Kovačić koji je nastupio u plivačkom takmičenju na 3.000 metara i isplivao odlično treće mesto u svojoj starosnoj kategoriji i prvi započeo niz pobedničkih postolja za članove somborske ekipe.

Trkačko takmičenje su otvorili najmlađi članovi ‘’Somaratona’’ koji su nastupili na trci na 2.600 metara, a na pobedničko postolje popela se Hana Marković koja je istrčala treće mesto u konkurenciji devojčica. Najbrži mladi somaratonac bio je Vojin Buzadžić koji je trku završio na četvrtom mestu, dok je Aleksej Tutuš bio šesti.

Nakon toga usledio je start glavnih trka na 4,3 kilometra, 10 kilometara i polumaratonska distanca. Pobednica trke na 4,3 kilometra je članica Ark ‘’Somaraton’’ Damjana Perenčević koja je ubedljivo trijumfovala ispred svoje konkurencije. Vicešampionsku titulu na trci od 10 kilometara istrčala je Zorica Kulić koja je potvrdila svoju odličnu trenutnu formu. Najbrži somaratonac na deset kilometara bio je Damir Marković koji je zauzeo sedmo mesto u generalnom plasmanu u konkurenciji 164 finišera kao i drugo mesto u svojoj starosnoj kategoriji. Danica Grujić Firanj osvojila je prvo mesto a Mirjana Došen, Robert Lalić i Arpad Šarkezi druga mesta u svojim starosnim kategorijama.

Trku su istrčali i Dejan Nikolić, Milan Kovačić, Miroslav Liščević, Zoran Nikolić, Srđan Buzadžić, Boško Jerković i Mina Bošnjak.

Polumaratonsku distancu od 21 kilometar po veoma teškim vremenskim uslovima istrčao je član ‘’Somaratona’’ Vladimir Bulaić.