headerimg1
headerimg10
headerimg11
headerimg12
headerimg2
headerimg3
headerimg5
headerimg6
headerimg7
headerimg8
headerimg9

     10. Reciklažni maraton

     6. Mem. trka Franja Fratrić

     3. Beogradski polumaraton

     11. Plavi krug oko Ade

     Mem. trka Pal Skenderović

     2. Pazarski polumaraton

     2. Ulična trka Ečka

     Leskovački polumaraton

     26. Dunavski polumaraton

     Svilajnački polumaraton

     7. Dame trče - Sombor

     30. Novosadski maraton

     6. Zrenjaninski polumaraton

     Kragujevački polumaraton

     Čačanski polumaraton

     Kros serije RTS Sombor

     Rumski polumaraton

     Šabački polumaraton

     Kostolački polumaraton

     1. Zemunski polumaraton

     5. Suboti;ki polumaraton

     40. Festival trčanja - Kanjiža

     Pančevački maraton

     13. Novosadski Noćni maraton

     13. Trka Prijateljstva - Kula

     2. Novosadski Frtalj maraton

     Ultramaraton - Palić

     2. Zrenjaninski maraton

     35. Beogradski maraton

     42. Somborski polumaraton

     19. Osječki polumaraton

     29. Novosadski polumaraton

     7. Kruševački polumaraton

     8 VPŠ za Dečji osmeh

     Srebrno jezero - polumaraton

     5. Zimski noćni polumaraton

     Božićna trka Kula


 

 

DOSADAŠNJI POBEDNICI SOMBORSKOG POLUMARATONA

Sombor – Bezdan – Dunav 24 km:

 

    1980. Marko Vujinović (1949) Sombor

    1981. Marko Vujinović (1949) Sombor

    1982. Marko Vujinović (1949) Sombor

    1983. Vladislav Špajzer (1949) Odžaci 1:24

 
Sombor – Strilić– Majevica – Bački Monoštor – Bezdan – Dunav 27 km: 

 

    1984. Damir Černić (1960) Osijek 1: 42,51

    1985. Tomislav Ašković (1951) Novi Sad 1:37,40

    1986. Vančo Deneš (1964) Seksard (NR Mađarska) 1:33,42

    1987. Sreten Perić (1963) Viteževo 1:43,49

    1988. Sreten Perić (1963) Viteževo 1:34,06

    1989. Tomislav Ašković (1951) Novi Sad 1:41,01

    1990. Savo Alempić (1955) Titov Vrbas 1:32,04  rekord staze

    1991. Savo Alempić (1955) Titov Vrbas  1:44,34

 

Sombor–Strilić–Vamošerov zamak–rečica Plazović–nazad  21.1 km.

 

    1992. Zoran Janković (1956) Kula 1:15

    1993. Zoran Janković (1956) Kula 1:15,48

    1994. Vujadin Alempić (1970) Novi Sad 1:12,39

    1995. Vujadin Alempić (1970) Novi Sad 1:12,26

    1996. Zdravko Mišović (1971) Kula 1:14,49

    1997. Zdravko Mišović (1971) Kula 1:14,03

    1998. Zdravko Mišović (1971) Kula 1:16,52

    2001. Sreten Ninković (1972) Ub 1:11,01

    2002. Zdravko Mišović (1971) Kula 1:10,24

    2003. Zdravko Mišović (1971) Kula 1:11,51

    2004. Zdravko Mišović (1971) Kula 1:08,48

    2005. Zdravko Mišović (1971) Kula 1:14,15

    2006. Nebojša Milenković (1969) Kikinda 1:12,37

    2007. Zdravko Mišović (1971) Kula i Goran Čegar (1977) 1:14,00

    2008. Zdravko Mišović (1971) Kula 1:14,45

    2009. Zdravko Mišović  Kula i Goran Čegar  Apatin 1:12,30

    2010. Saša Stolić (1981) N.Beograd 1:12,30

    2011. Attila Varbiro (1984) Baja (HUN) 1:18:35

    2012. Attila Várbiro (1984) Baja (HUN) 1:13:47

    2013. Saša Stolić (1981) N.Beograd 1:15,01

    2014. Fak Danijel (1985) Našice (CRO) 1:15:53

    2015. Fak Danijel (1985) Našice (CRO) 1:13:05

    2016. Dajević Miloš (1983) Beograd 1:15:26

    2017. Bojović Velimir (1985) Niški AK Maraton 1:13:32
 
    2018. Adžić Aleksandar () Beograd 1:16:17
 
    2019. Mitrović Milan () Užice 1:12:05


 

POBEDNICE „SOMBORSKOG MARATONA”

 

    1985. Jelisaveta Pavličić

    1991. Tanja Radulović (1970) Titov Vrbas 2:09,20

      ***************************************

    1994. Mariana Lukić(1979) Bačka Topola 1:37,07

    1995. Mariana Lukić (1979) Bačka Topola 1:21,30

    1997. Stojanka Sokol (1972) Subotica

    1998. Stojanka Sokol (1962) Subotica 1:36,28

    1999. Stojanka Sokol (1962) Subotica

    2000. Stojanka Sokol (1962) Subotica

    2001. Stojanka Sokol (1962) Subotica 1:31,37

    2002. Tatjana Trifunov (1982) Sombor 1:37,20

    2003. Mariana Lukić (1979) Bačka Topola 1:26,49

    2004. Mariana Lukić (1979) Bačka Topola 1:21,30

    2005. Mariana Lukić (1979) Bačka Topola

    2006. Silvija Mesaroš Segedin (HUN) 1:38.06

    2007. Ksenija Bodlović  Veternik 1:31,14

    2008. Mariana Lukić (1979) Bačka Topola 1:28,29

    2009. Mariana Lukić (1979) Bačka Topola 1:26:56

    2010. Ksenija Bodlović (1981) Veternik 1:26,07

    2011. Danijela Barać (1981) Beograd 1:32:50

    2012. Mariana Čegar Lukić (1979) 1:27:45

    2013. Kiss Ágnes (1973) Segedin (HUN)1:26:24

    2014. Milošević Snežana (1973) 1:39:43

    2015. Barać Danijela (1981) 1:27:14

    2016. Čegar L. Marijana (1979) Apatin 1:24:05

    2017. Ćulafić Nataša (1986) Beograd 1:25:27

    2018. Cvijanović Biljana () Beograd 1:26:05

    2019. Pohlod Katarina () Beograd 1:25:29