8. MEMORIJALNA TRKA “DREN MANDIĆ”

U znak sećanja na lik i delo Drena Mandića, prvog avgusta ARK TRON svake godine organizuje trku na godišnjicu njegove pogibije na Himalajima, sa simboličnom dužinom staze od 8240 metara, koja predstavlja planinsku visinu na kojoj je Dren nastradao.

Na trci je učestvovalo 85 trkača, ljubitelji trčanja i rekreacije iz više vojvođanskih mesta.

Start i cilj  trke  bio je kod Velike terase na Paliću. Takmičari su trčali tri potpuno ista kruga približne dužine 2750 metara šetalištem pored jezera Palić.

Pobednik u muškoj konkurenciji bio je Marko Latković iz Vrbasa a najbrža u ženskoj konkurenciji bila je domaća takmičarka Milica Pavić.

Svoje predstavnike na ovoj memorijalnoj trci imali su i članovi kluba ARK Somaraton. Najbolji plasman ostvario je Đuka Čeljuska koji je kroz cilj prošao kao treći a trčali su još Lazar Rišar, Miloš Stambolija, Tijana odobašić, Arpad Šarkezi i Dejana Butorac.