TUBINGEN ERBE-LAUF

U nedelju 18.9.2016. održana je 23. Tubingen Erbe-lauf trka u centru ovog poznatog univerzitetskog i sportskog grada. U glavnim i propratnim trkama učestvovalo je preko 3500 trkača uzrasta od 4 do 72 godine.

Glavna trka bila je podeljena na sekcije AB i HB. U HB trci na 10.000 m po ulicama, tunelima, uskim prolazima, parkovima i trgovima Tubingena trčalo je 1168 atletičara i rekreativaca na stazi koja je u svim sekcijama u velikim kosinama i nagibima kakvi nisu poznati ni na jednoj uličnoj trci u Srbiji. Jedina ravnina je bila ona kod starta/cilja i na mostu, dok su ostale deonice prilično strme i brzo se smenjuju.

Na ulicama ovog grada,u pokrajini Badem-Virtemberg u Republici Nemačkoj, o ovom datumu  je pravi višednevni festival. Preko 10.000 građana je pratilo i bodrilo trkače duž cele staze i sve zaista ostavlja jedan prelep utisak kako o organizaciji, tako i o interesovanju gledalaca za ovu manifestaciju. Prvi predsednik ARK ``Somaraton`` u Somboru, Boško Jerković (62 g.) zauzeo je 34. mesto, dok je još jedan član somborskog kluba, Vladimir Jerković, trasu od 10km istrčao i u kategoriji M35 i zauzeo 134. mesto. Cela manifestacija je veoma posećena, sa velikim brojem učesnika, a najupečatljiviji utisak je ostavljen od strane navijača i drugih koji su konstantno bodrili trkače i brojne rekreativce dok su savladavali uspone i stazu, što predstavlja jedinstveno iskustvo retko viđeno na trkama u našoj zemlji.