32. ATLETSKA TRKA U KANJIŽI, 10.08.2013.    -    REZULTATI

U subotu 10.08.2013. održana je 32. međunarodna atletska trka u Kanjiži, na deonici dugoj 9 km, na kojoj je somborska maratonska ekspedicija ostvarila odlične rezultate i bila najuspešnji klub na ovoj trci. Učešće 11 članova Atletsko rekrativnog kluba ’’Somaraton’’ na ovoj trci koja spada među najstarije u našoj zemlji bilo je u znaku njihove dominacije.

Za ove rezultate pobrinuli su se Josip Major, koji je trku završio za samo 30 minuta i osvojio drugo mesto u generalnom plasmanu od 200 takmičara koji su završili trku, dok je u svojoj kategoriji bio prvi. Dobre rezultate nastavlja Đuka Čeljuska legenda trčanja u Somboru zauzevši drugo mesto u kategoriji, a sve nakon uspešnog opravka od teške povrede. Najprijatnije iznenađenje je svakako članica kluba Somaraton Simana Matković, koja je nakon dva meseca učešća na trkama osvojila svoj prvi pehar osvojivši drugo mesto u svojoj kategorij. Miloš Kesić i Damir Marković su osvojili treća mesta u svojim kategorijama.

Ostali članovi ARK „Somaraton“ koji su takođe imali zapažene rezultate su Lazar Rišar, Ilija Zvekanov, Arpad Šarkezi, Stojan Miljević, Siniša Stojanović i Aleksandar Marković.