headerimg006
headerimg007
headerimg009
headerimg011
headerimg012
headerimg013
headerimg1
headerimg2
headerimg3
headerimg4
headerimg5
headerimg6
headerimg7

Uvek zajedno Crveni Krst i Somaraton!

Prva ekipa Somaratonaca kao podrška volonterskim timovima Crvenog Krsta!

Molimo i dalje somaratonce da se jave i pridruže kolegama trkačima!
Crveni krst Grada Sombora oformio je Volonterski centar za podršku licima starijim od 60 godina, u cilju smanjenja rizika od zaraze korona virusom. Ukoliko vam je ovakva vrsta podrške potrebna, pozovite Crveni krst Sombor na brojeve telefona: 060/505-39-34 ili 064/069-82-47. Preko 140 volontera ovog Centra trenutno pokrivaju potrebe starijih stanovnika grada Sombora, kao i svih naseljenih mesta. Poziv za nove volontere uvek je otvoren, te ako imate volju i malo slobodnog vremena, možete im se pridružiti pozivom na broj 025/412-737 ili doći lično u prostorije Crvenog krsta, u ulicu Apatinski put, broj 19.

 

Novi termin Manifestacije je 30. - 31. maj 2020 godine.

>>> Kompletne informacije


Novi termin Beogradskog maratona je 18.10.2020.

>>> Kompletne informacije


Trka Nade - Beograd 09.05.2020.

>>> Kompletne informacije



 

ARK SOMARATONCI U 2016.

Ultramaraton 12 h – Palić.

Marković Aca

82,5 km.

Vicešampion države.

 

Balkansko veteransko prvenstvo u Novom Sadu.

Čeljuska Djuka

01:23:5046

Veteranski prvak Balkana u polumaratonu u kategoriji M50

Ultramaraton Apatin - Osijek 50 km.


Marković Damir

4:05:02

Kabić Tijana

4:06:40

Šuša Petar

4:06:40

Majstorović Boris

4:23:31

Stambolija Miloš

5:11:12

Rišar Lazar

5:16:32

 

Glušac Nenad

6:24:53

 

 UM Sombor -  Baja,  ŠTAFETNO

Major Josip

 

Čeljuska Djuka

 

Šarkezi Arpad

 

Jerković Boško

 

Stambolija Miloš

 

Tijana Odobašić

 

Butorac Dejana

 

Vukas Miloš

 

Majstorović Boris

 


Marković Damir

 

Radović Snežana

 

Krneta Aleksandar

 

Stanimirović Jelena
 

UM Apatin  -  Osijek, ŠTAFETNO 2 člana

Miljević Stojan

Marković Aca

Šarkezi Arpad

Jerković Boško

 

UM Apatin  -  Osijek, ŠTAFETNO 3 člana

              Nikolić Zoran

Kovačić Milan

Sič Atila


Dragić Slobodan

 

MARATON  - NAJBOLJA VREMENA U 2016.

Major Josip

 Novi Sad 2:56:36

Erdelji Mirko

Skopje 3:05:05

Rišar Lazar

Novi Sad 3:11:22

Šuša Petar

Novi Sad 3:18:04

   

Kabić Tijana

Ljubljana 3:17:05

Kulić Zorica

Beograd 3:37:51

Zeković Jakša

Novi Sad 3:39:28

 
Marković Damir

Beograd 3:45:55

   Jerković Boško

Novi Sad 4:14:56

Odobašić Tijana

Sombor 4:22:50

Marković Aca

Novi Sad 4:26:59

 

Šarkezi Arpad

Novi Sad 4:30:00

Kovačić Milan

Atina 4:37:02

Stambolija Miloš

Sombor 4:50:17

 

Butorac Dejana

5:31:14

Glušac Nenad

4:49:10

 

POLUMARATON  - NAJBOLJA VREMENA U 2016.

Kabić Tijana

01:28:43

Kulić Zorica

01:41:22

Stanimirović Jelena

01:51:27

Butorac Dejana

01:52:25

Bjelan Vesna 

01:53:18

Odobašić Tijana

01:56:55

Racić Jovanka

01:58:40

Radović Snežana

02:01:57

Drobina Ivana

02:15:02

   

 

Koporan Gorana

02:17:05

 

 

 

 

Major Josip

01:17:06

Kesić Miloš

01:20:11

Čeljuska Djuka

01:20:3646

Zeković Jakša

01:25:08

Rišar lazar

01:26:29

Šuša Petar

01:28:15

Marković Damir

01:29:11

Miladinov Slobodan

01:32:49

Fridrih Bálint

01:34:17

Majstorović Boris

01:34:37

Zvekanov Ilija

01:35:50

Ivković Željko

01:37:30

Marković Aca

01:40:08

Stambolija Miloš

01:41:44

Vučković Đorđe

1:42:32

Kovačić Milan

1:43:21

Kolarić Dragan

01:44:31

Erdelji Mirko

01:45:44

Dragić Slobodan

01:41:31

Miljević Stojan

01:47:35

Šarkezi Arpad

01:49:17

Jerković Boško

01:50:47

Sič Atila

1:54:41

Ardalić Mladen

02:11:17

Trkulja Dragan

01:55:58

Krneta Aleksandar

01:56:57

Popić Milenko

02:31:34

Stojanović Siniša

02:39:02

Jeftić Lazar

01:43:27

Nikolić Zoran

01:43:28

Milaković Saša

01:55:05

Glušac Nenad

02:19:42

 

  Maratonske trke.

     Odobašić Tijana - Novi Sad noćni, Sombor-Baja, Novi sad, Plavi krug BGD

     Kabić Tijana - Beogradski, Nađatad IRONMAN, Ljubljana

    Šuša Petar – Beograd, Novi Sad, Plavi krug BGD

     Major Josip – Beograd, Novi Sad

    Šarkezi Arpad – Sombor-Baja, Novi Sad

     Erdelji Mirko -  Skopje 

     Marković Damir - Plavi krug BGD

    Marković Aleksandar - Beograd

    Rišar Lazar - Novi Sad

    Kulić Zorica - Novi Sad

    Zeković Jakša - Novi Sad

    Jerković Boško - Novi Sad

    Butorac Dejana *– Plavi krug BGD

    Kovačić Milan *– Atena

    Stambolija Miloš *– Sombor-Baja, Novi Sad

 

   Polumaratonske trke.

 

1

Ardalić Mladen – Palić, Baja, Beograd, Sombor, Novi Sad, Zagreb,

2

Bjelan Vesna – Sombor, Apatin,

3

Butorac Dejana – Palić, Osijek, Beograd, Sombor, Novi Sad, Rakovica, Odžaci, Apatin, Morahalom,

4

Čeljuska Đuka – Palić, Sombor, Novi Sad, Apatin, N.Beograd,

5

Dragić Slobodan – Zrenjanin,

6

Drobina Ivana – Sombor,

7

8

Erdelji Mirko – Sombor,

Fridrih Balint – Palić, Osijek, Novi Sad, Apatin,

9

Glušac Nenad – Apatin, Zrenjanin,

10

Jeftić Lazar – Sombor, Apatin,

11

Jerković Boško – Novi Sad, Baja, Sombor, Apatin,

12

Kabić Tijana – Osijek, Sombor, Novi Sad, Hvar, Sarajevo, Apatin,

13

Kesić Miloš – Palić, Beograd, Sombor, Novi Sad, Apatin,

14

Kolarić Dragan – Sombor,

15

Koporan Gorana – Sombor, Hvar,

16

Kovačić Milan – Novi Sad, Beograd, Sombor, Rakovica, Budapest, Odžaci, Apatin, Novi Sad,

17

Krneta Aleksandar – Palić, Osijek, Beograd, Sarajevo, Odžaci, Apatin,

18

Kulic Zorica – Palić, Zrenjanin,

19

Major Josip – Beograd, Sombor, Zrenjanin,

20

Majstorović Boris – Sombor, Odžaci, Apatin,

21

Marković Aleksandar – Palić, Osijek, Baja, Apatin,

22

Marković Damir – Palić, Osijek, Baja, Dubrovnik,

23

Miladinović Slobodan – Osijek, Sombor, Apatin,

24

Miljević Stojan – Baja, Novi Sad, Zagreb, Apatin,

25

Nikolić Zoran – Sombor, Odžaci, Apatin,

26

Odobašić Tijana - Palić, Osijek, Novi Sad, Beograd, Sombor, Rakovica, Odžaci, Apatin, Zrenjanin,

27

Popić Milenko – Palić,

28

Racić Jovanka – Sombor,  Odžaci,

29

Radović Snežana – Palić, Beograd, Sombor,

30

Rišar Lazar – Pariz, Osijek, Novi Sad, Baja, Beograd, Sombor, Rakovica, Odžaci, Apatin,

31

Šarkezi Arpad – Palić, Osijek, Novi Sad, Baja, Beograd, Rakovica, Odžaci, Apatin, Zrenjanin,

32

Sič Atila – Apatin, Zrenjanin,

33

Stambolija Miloš – Sombor, Rakovica, Odžaci, Apatin, Zrenjanin,

34

Stanimirović Jelena – Osijek, Beograd, Dubrovnik, B.Luka, Sombor, Sarajevo, Apatin, Ljubljana, Zrenjanin,

35

Stojanović Siniša – Osijek,

36

Šuša Petar – Palić, Osijek, Novi Sad, Sombor, Novi sad, Apatin,

37

Trkulja Dragan – Osijek, Sombor,

38

Vučković Đorđe – Osijek, Novi Sad, Baja, Beograd, Sombor, Apatin,

39

Zeković Jakša – Palić, Sombor, Zrenjanin,

40

41

Zvekanov Ilija – Osijek,  Baja, Dubrovnik, Novi Sad, Rakovica, Zagreb, Sarajevo, Apatin,

Swart Andries – Apatin,

  

         Planinske i treking trke.

   Butorac Dejana – SkyRace 22 km.

   Butorac Dejana – Kucajska planina Paraćin 32,4 km.

   Butorac Dejana – Bukovački planinski maraton 33,5 km.

   Kabić Tijana, Šuša Petar, Koporan Gorana – 2. Kolo Vršačke planine 25 km. 

   Butorac Dejana – 5. Kolo Vojvođanske treking lige 30 km. – Kupusina.

   Kabić Tijana, Šuša Petar – 7. Kolo Vojvođanske treking lige 15 km. – Subotica. 

   Butorac Dejana, Šuša Petar I Kabić Tijana. – Vojvođanska trekking liga – Carska bara.

   Fridrih Balint – Jahorina Ultra trail planinski ultra maraton 126 km.

   Kesić Miloš – Los Angeles planinski trail.

 

Ostale kraće trke

Osijek 5 km. - 02.04.2016.

Stojković Tamara, Matković Simana. 


37. Somborski polumaraton - 5 km. - 15.05.2016.

Sič Atila, Marković Lana, marković Sandra, Jerković Vladimir, Jerković Julijana, Bogdanović Simo.


Trka prijateljstva - 6 km. - Kula, 11.06.2016.

Erdelji Mirko, Đuka Čeljuska, Tijana Kabić, Lazar Rišar, Petar Šuša, Fridrih Balint, Ilija Zvekanov, Miloš Stambolija, Milan Kovačić, Boško Jerković, Arpad Šarkezi, Tijana Odobašić, Snežana Radović, Dijana Serenčeš i Ivana Drobina.

Dejana Butorac, Dario Đanić, Jelena Stanimirović, Sandra Marković, Aleksandar Krneta, Aleksandar Marković i Lana Marković.


SWP-CityLauf Pforyheim 10 km., 19.06.2016.

Kulić Zorica


Memorijalna trka Drena Mandić - 8240 m. - Palić, 01.08.2016.

Odobašić Tijana, Čeljuska Djuka, Rišar Lazar, Butorac Dejana, Stambolija Miloš, Šarkezi Arpad.


Atletska trka Kanjiža, 13.08.2016

Čeljuska Đuka, Odobašić Tijana, Kulić Zorica, Rišar Lazar, Ilija Zvekanov, Miloš Stambolija, Arpad Šarkezi, Jelena Stanimirović, Aleksandar Krneta i Ivana Drobina.


Mem.  trka PAL SKENDEROVIĆ 13 km. -  B.Topola, 11.09.2016.

Major Josip, Kabić Tijana, Odobašić Tijana, Lazar Rišar, Ilija Zvekanov, Miloš Stambolija, Boško Jerković, Arpad Šarkezi, Jelena Stanimirović, Mladen Ardalić, Stojan Miljević i Aleksandar Krneta.


Pažnja dame trče ! 01.10.2016. – Sombor

Kabić Tijana, Vicko Vesna, Janjatović Jelena. Odobašić Tijana, Stanimirović Jelena, Butorac Dejana, Bjelan Vesna, Vražić Marija,  Bodrožić Maja, Vuković Marijana, Vezmar Biljana, Koporan Gordana,  Radović Snežana, Marković Sandra, Jerković Julijana.


Tubingen GER – 18.09.2016.

Jerković Boško I Jerković Vladimir.


Belgrade 10 k  - 04.09.2016.

Kabić Tijana, Šuša petar I Swart Andries.


Novosadski maraton 10 km. - 16.10.2016.

Ilija Zvekanov, Aleksandar Krneta, Andres Swart, Atila Sič, Snežana Radović i Maja Bodrožić.


Dunavski polumaraton 5 km.  - 23.10.2016.

Lana Marković, Lea Sič,  Miroslav Vidojević, Sandra Marković, Svetlana Jojić, Maja Bodrožić i Biljana Vezmar.