Memorijalna trka Pal Skenderović, B.Topola 10.09.2017.

Somaratonci uspešni u Bačkoj Topoli, trčali i na Suvoj planini i u Budimpešti!

U subotu 09. septembra 2017. godine održana je još jedna planinska trka u okviru Skyrunning Lige Srbije ovog puta u pitanju je bila trka Sokolov put 2017 na Suvoj planini koja se održala po četvrti put. U pitanju je najatraktivnija trka ovog tipa u Srbiji, a trčalao se od Niške banje do najvišeg vrha na Suvoj planini – Trema (1.810 metara nadmorske visine). Učešće na ovoj trci uzelo je troje članova Ark ’’Somaraton’’ iz Sombora. Dejana Butorac je finišom ove trke na 30 kilometara, postigla veliki uspeh kompletiravši sve četiri trke koje čine Skyrunning Lige Srbije. Trku je uspešno istrčao i Đorđe Sladaković, a Aleksandar Krneta je istrčao prateću trku u okviru ove manifestacije.

U nedelju 10. septembra održan je 32. Wizz Air polumaraton u Budimpešti na kojem je učešće uzelo oko 20.000 trkača. Jedan od najvećih polumaratona u centralnoj Evropi istrčali su i somaratonci Atila Sič i Marina Brbaklić Tepavac kojima je trebalo manje od dva sata da istrče 21 kilometar u glavnom gradu Mađarske.

Poslednja trka koja se održala ovog vikenda bila je memorijalna trka ’’Pal Skenderović’’ koja je imala svoje deveto izdanje. Somaratonci su bili izuzetno uspešni na ovoj trci na 15 kilometara. Lazar Rišar je trku završio kao treće plasirani, a Tijana Odobašić je pobedila u ženskoj konkurenciji! Miloš Stambolija je osvojio drugo mesto u svojoj kategoriji, dok je Arpad Šarkezi nagrađen posebnim priznanjem kao najstariji učesnik. Trku je uspešno istrčao i Boško Jerković.