6. Ultra trail Stara Planina, 02.06.2018.

Proteklog vikenda u organizaciji Skyrunning asocijacije Srbije, održana je  4. po redu ultra trail trka Stara planina. Održane su trke na 24, 57 i 108 kilometara, međutim najduža trka zbog grmljavine i grada na kraju bila 116km.

Pobednik na najdužoj trci 116 km. bio je  Dušan Bazić iz Srbije sa vremenom u cilju 15 sati i 35 minuta dok je u konkurenciji dama najbrža je bila Mariya Nikolova iz Bugarske sa vremenom 15 sati i 47 minuta.

ARK Somaraton je imao četiri predstavnika. Na stazi od 57 km učestvovali su Dejana Butorac(10:34:23), Marina B. Tepavac (11:01:49) i Đorđe Sladaković (11:01:51) koji su uspešno završili trku uprkos teškoj stazi i teškim vremenskim uslovima. Александар Б. Крнета (5:10:34) je uspešno završio stazu na 24,5km koja je bila sve osim prateće staze ultra maratona jer je njenom trasom bio obuhvaćen Midžor-najveći vrh uže Srbije.