11. Memorijalna trka Dren Mandić - Palić, 01.08.2019.

U organizaciji ARK Tron Palić, prvog avgusta organizovana je 11. Memorijalna atletska trka Dren Mandić na dužini 8240 metara. Trka se održava u čast tragično preminulog planinara i člana ARK Tron koji je život izgubio prilikom pokušaja osvajanja vrha K2 na Himalajima 01.08. 2008. godine.

Na ovoj trci učestvovalo je 130 trkača iz okolnih gradova Vojvodine. Start i cilj trke bio je kod Velike terase na Paliću a takmičari su trčali tri kruga u dužini 2750 metara šetalištem pored jezera Palić.

Pobednik trke bio je Bela Nađ Gellert iz Sente a u konkurenciji žena već drugu godinu za redom najbrža je bila Tijana Kabić članica ARK Somaraton sa odličnim vremenom u cilju 34:41 ispred klubske članice Bojane Marić.
Na ovoj trci učestvovali su još i sledeći članovi ARK Somaraton : Đorđe Munjas, Balint Fridrih, Nenad Đorđević, Arpad Šarkezi, Otto Beke i Vladimir Bulaić.