Savski polumaraton, N.Beograd, 11.11.2012.

U nedelju, 11. novembara 2012. godine u Beogradu je održan 6. Savski polumaraton koji je bio ujedno i Otvoreno prvenstvo Srbije za veterane.Organizator trke bila je AVSA – Asocijacija veterana u atletici, a suorganizatori su AK Veteran i AK 21. maj iz Beograda.

Polumaratonsku stazu u dužini od 21,1 kilometar istrčalo je 117 polumaratonaca. U trci su učestvovala i trenutno dva najbrža člana Atletsko rekreativnog kluba Somaraton, Josip Major i Miloš Kesić. Ovogodišnju tradiciju odličnih rezultata i potvrdu izuzetne sezone potvrdio je Josip Major koji je u cilj ušao kao drugoplasirani takmičar, sa svojim najboljim vremenom u polumaratonu 1:19:06. Odličan rezultat je ostvario i drugi Somborac Miloš Kesić, koji je bio među prvih deset takmičara koji su završili trku, zauzevši treće mesto u svojoj kategoriji.

Dobri rezultati somborskih maratonaca, na samom kraju sezone najbolja su pozivnica za sve naše sugrđane da se priključe ARK Somaraton i nastave da trče na jedan novi način.