3. Kikelet PM Baja, 13.04.2013.

U subotu 13.04.2013. godine održan je treći po redu polumaraton u Baji. Kako je trčanje na duge ''staze'' u Republici Mađarskoj veoma popularno i razvijeno na ovu trku došao je veliki broj trkača kako iz Mađarske, ali i 22 trkača iz susedne Srbije. Ćak 327 učesnika završilo je polumaratonsku trasu u dužini od 21 kilometra.

U izuzetnoj konkurenciji, najboljih trkača iz Mađarske, odlične rezultate je ostvarilo i 6 članova Atletsko rekreativnog kluba ''Somaraton'' iz Sombora. Josip Major je ostvario pravi podvig istrčavši 21 km za 1h:16min:33sec, što je najbolje vreme u polumaratonu koje je do sad istrčao neko iz Sombora! Major je zauzeo odlično 6. mesto u apsolutnom plasmanu i bio je najbolje plasirani trkač iz Srbije. Dobre rezultate iz Baje je nastavio, Damir Marković, koji je trku završio na 18. mestu sa svojim novim ličnim rekordom u polumaratonu i trećim vremenom među takmičarima iz Srbije koji su trčali u Baji. Lazar Rišar  je nastavio svoje dobre rezultate osvojivši drugo mesto u kategoriji trkača juniora. Zapažene rezultate, na trci u Baji imali su i Ilija Zvekanov, Arpad Šarkezi I Balint Fridrih.