29. ATLETSKA TRKA  HORGOŠ - KANJIŽA - rezultati

Na dvadesetdevetom međunarodnom atletskom mini maratonu, koji je održan na relaciji Horgoš – Kanjiža,  na deonici dugoj 13,5 km, somborska maratonska ekspedicija premašila je sva očekivanja.  Najprijatnije iznenađenje trke bio je mladi, 19-godišnji Lazar Aleksić, član Atletskog kluba „Maraton“,  iz Sombora, koji je u svom „vatrenom krštenju“ na maratonskim stazama osvojio prvo mesto u kategoriji omladinaca, sa odličnim vremenom 47 min 58 sec.  Naši najbolji dugoiprugaši bili su  više nego iznenađeni njegovim stilom, svežinom, kao  i tehnikom trčanja i proriču mu lepu budućnost na „stazama koje život znače“.
 Za ostala prijatna iznenađenje pobrinuli su se Miloš Kesić, koji je sa vremenom 50 min 15 sec, u kategoriji mlađih rekreativaca bio drugi, kao i Đuka Čeljuska, koji je sa vremenom 47 min 22 sec, u kategoriji rekreativaca, takođe bio drugi.  Veteran Arpad Šarkezi, koji  iz trke u trku postiže sve bolje rezultate i kao po pravilu osvaja medalje,   u kategoriji starijih rekreativaca, sa vremenom 1 sat 3 min 3 sec bio je  treći.
  Ostali članovi ARK „Somaraton“: Ilija Zvekanov, Željko Ivković, Jakša Zeković, Milorad Blažić, Jasna i Simo Bogdanović,  Vlado i Boško Jerković, Lazar Kopilović i Damir Marković trčali su u granicama svojih mogućnosti, ili su postigli više od očekivanog.
 U generalnom plasmanu tri prva mesta u muškoj konkurenciji pripala su Sretenu Ninkoviću, iz Dokmira kod Uba( 40:37), Goranu Miličiću( 43:33) iz Kosova Polja i Zdravku Mišoviću( 43:34) iz Kule.
 U konkurenciji dama pobednica mini maratona bila je domaća takmičarka, Čila Bognar, koja je stazu pretrčala za 59 min 9 sec, ispred Ane Bognar,  koja je trčala 59 min 9 i Serene Fekete, iz Palića, koja je imala vreme 1 sat 4 min 28 sec.
 Trka je, inače, održana po dosta toplom i sparnom vremenu, ali je bez obzira na to na stazi bilo rekordnih 269 trkača iz Srbije i Mađarske, koji u principu  na ovoj trci imaju veliki broj takmičara.