18.NOVOSADSKI NIS MARATON 10.10.2010.g.

Novosadski maraton je i ove godine  širom otvorio svoja vrata svima onima koji su želeli da uživaju u najlepšoj i najšarolikijoj disciplini „kraljice sportova“ – maratonskoj trci  dugoj 42 km 195 m.
 U konkurenciji preko 250 trkača iz Srbije, Kine, Rusije, Irske i Nemačke nastupilo je i 4 somborskih dugoprugaša.  U najtežoj atletskoj  disciplini najvredniji rezultat od somborskih trkača ostvario je Željko Ivković, koji je sa vremenom 2:42:37  postavio i novi lični rekord.  Sa svega nekoliko minuta zakašnjenja stigao je i Damir Marković, kome je to bio debi na maratonskim stazama. Mirko Erdelji je utrčao u cilja sa vremenom 3:54:30 a veteran Arpad Šarkezi je, sa ostvarenim vremenom 4:18:37  popravio lični rekord za više od 6 minuta.
 U okviru maratonske trke održana je trka zadovoljstva, na 10.5 km, na kojoj su nastupili i članovi ARK’’Somaraton’’. Najbrži među njima, a peti u generalnom plasmanu bio je Ilija Zvekanov , sa vremenom 49min 02sek. Odmah za njim bio je Boško Jerković, dvanaesto plasirani, sa vremenom 51min i 59sek. Ovu trku trčali su i Vladimir Jerković koji je završio na 58. mestu od 185 onih koji su završili trku, a Josip Major  prvi put se pojavio na ovakvim trkama.
 U generalnom plasmanu, kineski trkači iz superiorno su osvojili prva mesta: LAN TIANPENG u muškoj i XU JUNLIANG u ženskoj konkurenciji koja. Vredan pažnje je rezultat Zdravka Mišovića, člana AK „Hajduk Maraton team“ iz Kule, koji je sa vremenom 2:42:01 bio drugi u generalnom plasmanu, kao i Filepa Atile, iz Bačke Topole, člana AK „Apatin“, koji je sa vremenom 2:50:09 kroz cilj prošao kao treći.
 Trka  je, inače, održana po izuzetno povoljnom  vremenu: na 13 stepeni Celzijusove skale, po sunačnom vremenu,  sa vrlo malo vetra, tako da je bila skoro idealna za postizanje rekorda. Promoter trke bio je  Vaso Mijić, nekada  član OK „Vojvodina“ iz Novog Sada i najboljji libero sveta, kao  i standardni član naše muške odbojkaške reprezentacije, a nagrade i priznanja dodeljivao je Aleksandar Jovanović, predsednik Skupštine  grada Novog Sada.