Mem.trka Pal Skenderović B.Topola, 11.09.2011.

U  organizaciji sportskog saveza B.Topola održana memorijalna trka „Pal Skenderović“ na relaciji Panonija – Bajša – Bačka Topola, u dužini od 13,5 km.   Po veoma toplom vremenu  učestvovali su  takmičari iz Vojvodine i jedna ekipa iz Bijeljine. U generalnom plasmanu prvo mesto pripalo je Atili Filep, iz B.Topole, koji je ovu stazu istrčao za 48 min 29 sec. Drugo mesto pripalo je Albertu Pap iz Srbobrana koji je imao vreme 49 min 23 sec. Kao treći kroz cilj prošao je Zdravko Mišović iz sa vremenom 49:47.

U Ženskoj kategoriji prva je prošla kroz cilj Marijana Lukić – Čegar iz  N.Sada ispred Dragane Špehar iz Rume i Bognar Čile iz Subotice.

U konkurenciji  71 trkača našla su se i devet somborskih dugoprugaša, članova ARK „Somaraton“.  Najvredniji rezultat postigli su Jakša Zeković i Josip Major, osvojivši osmo i deveto mesto u generalnom plasmanu sa vremenom  53:08 odnosno 53:10 i u svojim kategorijama zauzeli drugo mesto. Po prvi put učestvovala je i jedna članica kluba Biljana Štrbac (1975) koja je u svojoj kategoriji osvojila  bronzanu medalju. Prvi nastup je imao  mladi takmičar Ivan Janković (1986) i postigao je vrlo dobar rezultat 01:01:56. Stazu su istrčali još Miloš Kesić, Ilija Zvekanov,  Željko Ivković, Lazar Rišar, Arpad Šarkezi i Dragan Kolarić.