7. TRON Rodjendanski polumaraton, Palić, 01.03.2014.

U subotu 01.03.2014. godine održan je 7. ’’Tron’’ polumaraton na Paliću. Na ovoj trci na 21,1 km, koja tradicionalno obeležava start sezone nastupilo je 177 trkača iz 4 države. Pored glavne polumaratonske trke održana je i trka na 5 kilometara na kojoj je nastupilo preko 200 trkača.

Pored činjenice da su Somaratonci bili najmasovniji klub sa 13 predstavnika na polumaratonskoj trci, odnosno dva predstavnika na trci na 5 kilometara ostvarena je i potpuna dominacija u rezultatima koje su ostvarili članovi Atletsko rekreativnog kluba ’’Somaraton’’ iz Sombora čime su najavaili godinu velikih uspeha za trčanje i rekreaciju u našem regionu.

Najbrži Somborac – Josip Major apsolutni je pobednik 7. polumaratona na Paliću sa rezultatom 1:18:38, dok se na pobedničkom postolju našao i Mirko Erdelji koji je na cilj ušao kao treći sa rezultatom 1:22:17 čime je najavio svoj veliki povratak u trkačku elitu. Jakša Zeković je trku završio na 5 mestu u generalnom plasmanu i prvo mesto u svojoj kategoriji, dok je četvrti Somaratonac u najbržih deset trkača na Paliću bio Damir Marković koji je zauzeo 9. mesto u generalnom plasmanu.

Simana Matković je osvojila treće mesto u svojoj kategoriji, dok je treće mesto u kategoriji osvojio i veteran Arpad Šarkezi.

Polumaraton su istračali još i Lazar Rišar, Ilija Zvekanov, Stojan Miljević, Aleksandar Marković, Mladen Ardalić, Fridrih Balint i Siniša Stojanović.

Trku na 5 kilometara su istračali Tijana Odobašić i Vladimir Jerković.