20. Dunavski polumaraton - Balkanski šampionat u polumaratonu - 18.10.2015.

18.10.2015.  u Apatinu održan 20. Dunavski polumaraton koji je ujedno bio Balkansko prvenstvo u polumaratonu i prvenstvo za veterane Vojvodine. Na trasi od 21 kilometar okupilo je 430 trkača iz osam država. Pored glavne trke organizovana je i trka Zadovoljstva na dužini od 4.5 km. gde je učestovalo 86 trkača. Po skoro idealnom vremenu za trčanje mnogi takmičari su postigli izuzetne dobre rezultate.

Prva dva mesta u generalnom plasmanu na Balkanskom prvenstvu zauzeli su maratonci iz Turske, treći u cilj ušao je Saša Stolić sa ličnim rekordom 1:07:28 .

U konkurenciji dama takođe su dominirale takmičarke iz Turske uzevši prva dva mesta ispred treće plasirane takmčarke iz Rumunije.

Članovi Atletsko rekrativnog kluba „Somaraton“ i na ovoj trci bili su jedna od najmasovnijih ekipa. Čak 28 Somaratonaca je učestvovalo na ovoj sportskoj manifestaciji ostvarivši vredne rezultate. trećinu ove brojne ekipe su činile dame.

U izuzetnoj jakoj pojedinačnoj konkurenciji Josip Major je sa vremenom 1:17:59 bio 13-ti u generalnom plasmanu i prvi u svojoj kategoriji, Đuka Čeljuska je zauzeo 19-to mesto a u svojoj kategoriji bio je najbolji. U svojim starosnim kategorijama drugo mesto su osvojili Vesna Bjelan i Arpad Šarkezi a treći je bio Jakša Zeković. Svoje prve polumaratone su istrčali Uroš Vukas, Kabić Tijana, Svetlana Jojić, i Gordana Koporan.