7. Novosadski noćni maraton, 25.06.2016.

Rezultati : Maraton    -    Polumaraton : muški    -    dame

U subotu 25. juna 2016. godine održan je sedmi po redu Noćni maraton u Novom Sadu. Specifičnost ove trke jeste što je start u 21:45 časa i što se trči po mraku i ovo je jedina zvanična noćna trka u Srbiji. Noćni maraton je izuzetno popularan, te je posle Beogradskog maratona, najmasovnija trka u našoj državi. Ove godine u tri trke kroz cilj prošli čak 1360 trkača iz Srbije regiona i inostranstva.

U najtežoj atletskoj disciplini - maratonskoj trci na 42 km učešće je uzelo 122 trkača, a pobedio je Mladen Stevanović iz Ugljevika, sa vremenom 2 sata i 56 minuta.

U maratonskoj diciplini startovalo je i dva člana ARK Somaratona, Tijana Odobašić koja je prošla kroz cilj sa vremenom od 4:25:02 min. i od 19 devojaka zauzela 9 mesto i Mirko Erdelji koji je zbog povrede odustao.

Somborci su bili uspešni na polumaratonskoj distanci od 21 kilometra na kojoj je učešće uzelo 860 polumaratonca. Najbolji plasman ostvarila je Tijana Kabić osvojivši 3. mesto od 270 učesnice u trci koje su završili polumaraton.

Najbolje vreme je imao Miloš Kesić koji je trku završio na 10. mestu u konkurenciji od 590  trkača. Polumaraton su istčali i Petar Šuša, Balint Fridrih Ilija Zvekanov, Dejana Butorac, Mladen Ardalić i Stojan Miljević.