35. ATLETSKA TRKA  10.5 KM. - KANJIŽA, 13.08.2016.

13.08.2016. je u Kanjiži održana 35. tradicionalna atletska trka na 10.5 km  koja se već nekoliko godina unazad  održava na ulicama grada  a sve u cilju promovisanja zdravog života, redovno bavljenja sportom na duge staze kao i reklamiranja turističke ponude grada. Pored glavne trke od 10.5 km. gde je bilo 214 učesnika trčalo se i kraće deonice  za predškolsku uzrast kao i za školsku decu.

Kod muškaraca najbrži je bio Miloš Segedi iz Inđije koji je ovu deonicu od 10.5 km.  savladao za 35 min 10 sec. a kod dama je prva je prošla kroz cilj Anett Nemet iz Čantavira sa vremenom  41 min 16 sec.

Na ovoj sportskoj manifestaciji su učestvovali i članovi ARK Somaraton sa 10 takmičara.

Zapažene rezultate nastavlja Đuka Čeljuska legenda trčanja u Somboru koji je zauzeo 6. mesto u apsolutnom plasmanu i prvo u svojoj kategoriji.

Neočekivano prijatno iznenađenje su priredili članice kluba Tijana Odobašić i Zorica Kulić osvojivši prva mesta u svojim starosnim kategorijama.

Odlično vreme i plasman imao je Lazar Rišar kome je medalja izmakla za malo.

Ostali članovi ARK „Somaraton“ koji su istrčali trku su  Ilija Zvekanov, Miloš Stambolija, Arpad Šarkezi, Jelena Stanimirović, Aleksandar Krneta i Ivana Drobina.