9.ASICS- SUPPLEMENTSTORE.RS TRKA PRIJATELJSTVA, KULA 10.06.2017.

U subotu 10. juna 2017. godine održana je 9. Trka prijateljstva u Kuli. Za samo nekoliko godina koliko se održava ova trka je postala veoma posećena te je ove godine u cilj protrčalo čak 770 trkača. Po učešću elitnih tamičara to je jedna od najačih i najbržih trka u Srbiji.

U okviru ove manifestacije održane su tri trke i to na 800 metara za najmlađe, trka na 5 kilometara i glavna trka na 10 kilometara.

Pobednik trke na 10 kilometara je Samuel Kiplimo iz Kenije, dok je kod dama trijumfovala Sonja Stolić.

Za članove atletsko rekreativnog kluba ''Somaraton'' iz Sombora ova trka bila je posebna jer je ostvaren veliki uspeh, a to je da je trku uspešno istračalo čak 42 člana ’’Somaratona’’, od kojih je dosta trkača kojima je ovo prva trka što je samo pokazatelj da je Somborski klub može se slobodno reći jedan od najmasovnijih u našoj državi.
Najbrža na trci na 5 km od članova ’’Somaratona’’ bila je Vesna Bogišić Vicko koja je novim ličnim rekordom od 20 minuta i 59 sekundi osvojila odlično četvrto mesto.
Najbrži u glavnoj trci na 10 kilometara od somaratonaca bio je Josip Major koji je na cilj stigao za 36 minuta što je bilo dovoljno za 13 mesto u izuzetno jakoj konkurenciji. Najbrža od somborskih dama ponovo je bila Tijana Kabić koja je trku u nikad jačnoj međunarodnoj konkukrenciji završila na desetom mestu. U svojim starosnim kategorijama Đuka Čeljuska postigao je prvo mesto, debitantkinja kluba Danijela Vujasinović drugo a Vesna Bjelan treće mesto.