14. Mem. trka Dragutin Tomašević  - 10 km. Petrovac na Mlavi, 25.05.2018.

>>> Rezultati trke

U organizaciji Olimpijskog komiteta Srbije, Sportskog saveza Srbije, Opštine Petrovca na Mlavi, Sportskog saveza Petrovca i MZ Bistrica 25.maja 2018. organizovana je četrnaesta po redu memorijalna trka "Dragutin Tomašević" u dužini od 10 km. između Bistrice i Petrovca.

Na ovoj trci oboreni su rekordi po broju učesnika. Velikanu ovoga kraja, prvom olimpijcu-maratoncu,  rođenom u Bistrici, Dragutinu Tomaševiću u čast trčalo je više od  1500 takmičara, od predškolskog uzrasta, učenika osnovnih i srednjih škola, do seniora i seniorki. Promoter trke ove godine bila je naša proslavljena  atletičarka, Vukosava Đapić Atanacković, jedna od najboljih sprinterki u Srbiji.

U konkurenciji seniora pobednik ovogodišnje trke bio je Stenli Kipruto iz AK „Mladost“ Užice a među damama najbrža je bila je Teodora Simović iz Atletskog kluba „Novi Pazar“.

Među 270 učesnika trke bili su i članovi ARK Somaraton Lazar Rišar i Arpad Šarkezi koji su zahtevnu stazu sa nekoliko uspona uspešno istrčali i postigli zapažene rezultate.

„Homoljski Motivi“ 2018. Kučevo

U okviru 51. Smotre narodnog stvaralaštva „Homoljskih Motiva“ 26.maja 2018. pod pokroviteljstvom lokalne samouprave, Sportskog saveza opštine Kučevo i AK „Kučevo“ organizovana je po drugi put atletska trka na 10 km.

Na ovoj trci u podnožju Homoljski planina učestvovalo je 200 trkača. Najbrži je i na ovoj trci bio sjajni kenijac Stenli Kipruto rezultatom 32:07 drugo mesto je osvojio naš višestruki olimpijac Darko Živanović, istrčavši trku za 35:11, dok se na treće mesto plasirao Haris Ajdarević rezultatom 35:40.

U ženskoj konkurenciji pobedila je Teodora Simović sa 37:50, ispred Danijele Barać i Aleksandre Janković.

Članovi Atletsko rekreativnog kluba Somaraton Lazar Rišar i Arpad Šarkezi na veoma visokoj temperaturi  uspešno su istrčali ovu brdovitu stazu.