13. Memorijalna trka Pal Skenderović, 05.11.2022.

I ove godine “Somaratonci” su u velikom broju uzeli učešće u Memorijalnoj trci “Pal Skenderović” u Bačkoj Topoli. U godini kada se organizovala 13.trka i u kojoj se obeležava stogodišnjice rođenja Pal Skenderovića organizator je promenio trasu I takmičari su trčali u širem centru grada na distancama 10 I 5 kilometara.

Po kišovitom i hladnom vremenu učešće u trci uzelo je 220 trkača, a prvi na cilj kod muškaraca na 10. km stigao je Denis Firulović, a drugi je bio “somaratonac” Josip Major, dok je kod dama pobedila Nora Trklja. Ispred somborke Tijane Kabić.

U svojim starosnim kategorijama prvo mesto su osvojile Željka Ćurčić i Danica Grujić Firanj. Drugo mesto u svojim kategrijama osvojili su Dejan Nikolić, Đuka Čeljuska, Arpad Šarkezi i Vesna Bjelan a treća mesta Tijana Odobašić, Jelena Stanimirović i Jelena Perenčević. Trku na 10. km uspešno završili i Milan Kovačić, Miroslav Liščević, Zoran Nikolić, Mario Kundit, Nedeljko Katić, Ilija Zvekanov, Boško Jerković, i Đorđe Rackov.

Na trci na 5. km najuspešnija “somaratonka” je bila Damjana Perenčević zauzevši drugo mestu u ženskoj konkurenci iza Ana Pešić. Branislav Katić, Vuk Stojisavljević i Branko Nenadić su u svojim starosnim kategorijama osvojili treće mesto. Istu trku uspešno su završili i Aleksandar Martinović, Konstantin Jerković i Aleksandar Krneta.

Dan kasnije održano je otvoreno prvenstvo Fruške Gore, na 5.5 i na 11 kilometara. “Somaraton” je i tamo imao svoje predstavnike. Milan Kovačić i Miroslav Liščević uspešno su istrčali dužu stazu kao i Daniel Šokac kraću rutu.